Pierwszy raz to z reguły dość dziwny moment w życiu większości ludzi, z racji tego iż prawie nigdy nie jest on taki, jak byśmy sobie wyobrażali, nie mówiąc już o tym że tak naprawdę to on sprawia, że z dzieci stajemy się dorosłymi, a nie żadna matura czy inny, niepotrzebny w przyszłości świstek papieru. Więc czy warto zabezpieczyć się na ten pierwszy raz?

Czy warto się zabezpieczyć na ,,pierwszy raz”?
Czy warto się zabezpieczyć na ,,pierwszy raz”?

Jeśli to twój pierwszy raz, to z definicji zapewne nie masz doświadczenia.

Prezerwatywa jest najpopularniejszym i zarazem jednym z najbezpieczniejszych sposobów na zabezpieczenie się w trakcie pierwszego zbliżenia. Przy prawidłowym użyciu chroni nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale również przed chorobami wenerycznymi. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli partner także jeszcze nie współżył płciowo, nie oznacza to, że jest zdrowy. Na przykład chorobą HIV można zarazić się w czasie przetoczenia krwi.

Niestety są też wady takiego rozwiązania. Pierwszy stosunek z zabezpieczeniem tego typu może być bardziej bolesny lub się wcale nie odbyć, bowiem źle dobrana prezerwatywa zmniejsza doznania jakie odczuwa partner. Naturalnie najlepszym sposobem wtedy jest przygotować się odpowiednio przed seksem, pójść do najbliższego seks shopu a następnie tam poprosić o pomoc w dobraniu odpowiednich, oraz wygodnych kondomów. Niektórzy mężczyźni mogą nawet posiadać penisa większych rozmiarów niż normalnie, przez co normalne prezerwatywy na nich nie będą pasować, a oni najczęściej nie będą o tym wiedzieć, w rezultacie mogą one po prostu pękać.

Jakie szanse są na ciąże podczas ,,pierwszego razu”?

Jeżeli pierwszy seks odbył się bez zabezpieczenia, istnieje duża szansa na to, że (już) kobieta zajdzie w ciążę. Oczywiście jeżeli zbliżenie miało miejsce w dni niepłodne, szanse na zajścia w ciążę są bardzo małe. Jednakże należy pamiętać, że ciało młodej kobiety nie jest jeszcze w pełni ,,wyregulowane”. System hormonalnej regulacji cykli wciąż potrzebuje zazwyczaj ,,trochę czasu”, dlatego też miesiączki są nieregularne, a ustalenie ze stuprocentową pewnością kiedy występują dni płodne i niepłodne graniczy z cudem, dlatego zabezpieczanie się w dowolnej formie (tabletki, prezerwatywy etc) powinno być twoim priorytetem podczas pierwszego zbliżenia.