Uprawianie seksu jest ściśle powiązane z naszą psychiką, w końcu jakby tak nie patrzeć, zostaliśmy do jego uprawiania stworzeni. Jednakże wiele osób nie rozumie samego powiązania, dlaczego tak jest, dlatego też dziś przedstawiamy wam artykuł o tym,  jaki wpływ seks ma na naszą psychikę!

Jak seks wpływa na zdrowie psychiczne?

Podczas seksu wytwarza się ,,hormon szczęścia

Uprawianie seksu powoduje wytworzenie się w naszym organizmie endorfin, czyli tzw. hormonu szczęścia. Endorfiny poprawiają również poczucie naszej wartości i ogólne zdanie o nas samych. Uprawianie seksu to również doskonały sposób na odstresowanie się i wyładowanie negatywnych emocji. Sex zapobiega również powstawaniu stanów depresyjnych czy zaburzeń emocjonalnych. Oprócz tych powyższych zalet, dzięki częstemu uprawianiu seksu możemy sprawić, iż nasza tkanka tłuszczowa się zmniejszy, czyli po prostu schudniemy. A ile musimy się ,,seksić” aby otrzymać dawkę endorfin? Tak naprawdę nawet szybki numerek wystarczy, aby poczuć się lepiej i się nieco odprężyć. Warto zatem rozpocząć dzień od porannego seksu z naszym partnerem.

Jak seks oddziałuje na naszą psychikę?

Regularna aktywność seksualna wpływa na naszą psychikę w pozytywny sposób. Oprócz bezpośredniego polepszenia naszego samopoczucia seks pozwala na lepsze zrozumienie partnera (o ile się o to postaramy oczywiście) na dodatek jeśli będziemy regularnie to robić, to oprócz redukcji stresu, prawdopodobnie będziemy w stanie zatrzymać naszego partnera przy sobie na zdecydowanie dłużej. Pozytywny wpływ seksu na psychikę człowieka jest potwierdzony naukowo. Liczne badania mówią jednoznacznie o pozytywach seksu na organizm człowieka. Dlatego też, regularne uprawianie seksu powinno być codziennością każdego człowieka – szczególnie w okresie kiedy dzień jest bardzo krótki – a dni zimne oraz nieprzyjemne, ponieważ wtedy najczęściej człowiekowi brakuje czułości, oraz poczucia bycia ,,chcianym”.