Tak naprawdę, to nie da się oszacować uniwersalnie jak zdrada wpływa bądź może wpłynąć na naszą przyszłość, ale musimy pamiętać o tym, że najlepiej jest zawsze z wszystkiego wyciągnąć lekcję. Jednakże dziś opiszemy wam, jak potencjalnie zdrada może wpłynąć na waszą przyszłość.

Zdrada a związek – jak zmienia nas niewierność partnera?

Dzieciństwo inaczej kształtuje psychicznie dorosłe osoby

Jeśli nasz aktualny partner pochodzi z domostwa, w którym zdrady były na początku dziennym, to istnieje duża szansa na to, że ten schemat się powtórzy. Naturalnie nic na tym świecie nie jest pewne, ale widok kłótni i zdrady wpływają mocno na dzieci. To widać często gołym okiem że takie dziecko po osiągnięciu wieku dorosłego ma po prostu większą szansę na to, że będzie zdradzać swojego partnera, gorszy ogólny humor oraz zaburzenia poczucia własnej wartości. Może to prowadzić do szybkiego rozpadu związku, oraz do dodatkowego obciążenia psychicznego dla obu partnerów.

Dużo również zależy od tego czy nasz związek to codzienne kłótnie i rzucanie obelg, czy jest to na przykład codzienne ,,tulenie się” pod kocykiem przy lampce wina. Jeśli wybierzemy opcję pierwszą – to na pewno nasze zdrowie psychiczne dużo na tym ucierpiało, i wciąż cierpi, dlatego też lepiej jest zakończyć taki ,,toksyczny” związek.

Powiedzenie ,,nie” to nasze najlepsze wyjście

Nasz rozum czasami oszukuje nas samych, z racji tego iż prawie każdy doświadczył stanu zauroczenia, ciężko nie jest czasami spoglądać na świat obiektywnie przez ,,różowe okulary”, z racji tego że nasz umysł sprawia, że czujemy szczęście, kiedy jesteśmy z kimś, przez co automatycznie pomniejsza wszystkie wady tej osoby, jednakże czasami związek jest tak toksyczny, że trzeba podnieść tą rękawicę a następnie powiedzieć samemu sobie ,,nie”, i po prostu się rozstać z osobą która nas zdradza. Na początku najprawdopodobniej będziemy strasznie rozpaczać, lecz powinniśmy porzucić myślenie o tamtej osobie, ponieważ to już jest przeszłość, i tylko takie postępowanie może przynieść nam wreszcie ulgę.

źródło: https://www.redu.pl