Bardzo ciężko jest oszacować jakie zdrada naszego partnera ma skutki na naszą przyszłość, jednakże wyciągnięcie wniosków z tej sytuacji może nam sporo pomóc w naszych przyszłych związkach. Jak więc zadbać o to, aby ta sytuacja się nie powtórzyła?

Zdrada i jej skutki

Postaraj się nie powtarzać swoich błędów

Pierwszym, poważnym błędem które popełnia sporo osób, jest po rozstaniu próba znalezienia osoby podobnej do naszej byłej miłości. Może to odbić się tylko na nas, z racji tego że rozczarowanie będzie spore kiedy ta osoba nie będzie powtarzała utartych schematów naszej byłej drugiej połówki, to istnieje również spora szansa że zranimy tą nową osobę, bądź też sytuacje (chociaż jest na to mała szansa) których nie chcieliśmy ponownie doświadczać – pojawią się znowu.

Jakie są szanse na to, że nasz partner nas zdradzi?

Ludzie z domów patologicznych po osiągnięciu wieku dorosłego mają po prostu większą szansę na to, że będą zdradzać swojego partnera, mieć gorszy humor oraz zaburzenia poczucia własnej wartości. Może to prowadzić do szybkiego rozpadu związku, oraz do dodatkowego obciążenia psychicznego dla obu partnerów. Może i oszacowanie w ten sposób szans na zdradę jest dość krzywdzące, niemniej jednak jest prawdziwe.

Dużo również zależy od tego czy nasz aktualny związek to codzienne kłótnie i rzucanie obelg, czy jest to na przykład codzienne przytulanie plus ostry sex jak na showup. Jeśli wybierzemy opcję pierwszą – to na pewno nasze zdrowie psychiczne dużo na tym ucierpiało, i wciąż cierpi, dlatego też lepiej jest zakończyć taki ,,toksyczny” związek.

Powiedz ,,nie”

Ciężko nie jest czasami spoglądać na świat obiektywnie przez ,,różowe okulary”, z racji tego że nasz umysł sprawia, że czujemy szczęście, kiedy jesteśmy z kimś, przez co automatycznie pomniejsza wszystkie wady tej toksycznej osoby, jednakże czasami związek jest tak toksyczny, że trzeba podnieść tą rękawicę a następnie powiedzieć samemu sobie ,,nie”, i po prostu się rozstać z osobą która nas zdradza. Na początku najprawdopodobniej będziemy strasznie rozpaczać, lecz powinniśmy porzucić myślenie o tamtej osobie.